top of page

DOKĄD...

sprawdź w którym zakątku Sardynii możesz spełnić swoje wakacyjne marzenia

w każdym czekają na Ciebie propozycje noclegów - domów, mieszkań oraz wielu dodatkowych atrakcji 

Sardynia Południowo-Wschodnia
Villasimius, Costa Rei i okolice
 
Villasimius to główny ośrodek wypoczynkowy w tej części wybrzeża. Stanowi dobrą bazę wypadową do zwiedzania i południowej i wschodniej części wyspy. Wybrzeże jest bardzo ciekawe, są tu i malownicze strome klify i ustronne , otoczone skałami, plaże-zatoczki (zwane na Sardynii "Cala", stąd nazwa niemal każdej plaży zaczyna się słowem "cala"). Spędzając wakacje w rejonie Viillasimius możecie plażować na wielu przepięknych, piaszczystych plażach, które jednak maja tu i ówdzie trochę skałek, jest więc co oglądać pod wodą, możecie odwiedzić bardzo blisko Costa Rei - Królewskie Wybrzeże, możecie zwiedzić stolicę wyspy Cagliari, spędzać wieczory w bardzo wesołym w sezonie miasteczku Villasimius.
Sardynia Północno-Wschodnia
Olbia, Szmaragdowe Wybrzeże, La Maddalena

Olbia jest znanym ośrodkiem turystycznym, jednym z głównych miast Sardynii a także węzłem komunikacyjnym - znajduje się tu duży port przyjmujący promy z kontynentu oraz lotnisko.Jest świetną bazą wypadowa do zwiedzania i wschodniego i północnego wybrzeża Sardynii
   W pobliżu znajduje się słynne Szmaragdowe Wybrzeże [Costa Smeralda] oraz najpiekniejszy na Morzu Śródziemnym archipelag - Arcipelago La Maddalena.
Wschodnie wybrzeże i zatoka Orosei
 

Zatoka Orosei, po włosku Golfo Orosei to duża, przepiękna zatoka w środkowej części wschodniego wybrzeża Sardynii. Miejsce gdzie w szczególny sposób morze łączy się z górami. Jeśli kochacie egzotyczne morza, trekking i wspinaczkę to miejsce dla Was! 
A jeśli nie przepadacie za górskimi wędrówkami, to spędzicie tu równie piękne, bardziej leniwe wakacje.
   Od strony lądy zatokę otulają najwyższe góry Sardynii - Gennargentu. Pełne niezwykłych i widokowych tras turystycznych, niektóre z nich prowadzą do unikatowych plaż, takich na które można tylko albo dopłynąć łodzią albo dotrzeć pieszo przez góry np do Cala Luna czy Cala Goloritze.
Sardynia Północno-Zachodnia rejon Alghero
 
Alghero to piękne, tchnące historią i sztuka miasto, architektura ma tu silne akcenty iberyjskie a miejscowy dialekt bardzo przypomina jezyk kataloński.  Nazwa miasta  znaczy "pełne glonów", i na plażach rzeczywiście glony i wodorosty się zdarzają, ale są sukcesywnie czyszczone. Spędzając tu wakacje możecie wypoczywać na pięknych plażach, zwiedzać mnóstwo zabytków , spacerować po pięknych architektonicznie placach i ulicach miasta, podziwiać piękne autentyczne rękodzieło, m.in. biżuterię z korala, przejechać się słynną zabytkową Zieloną Ciuchcią - Il Trenino Verde, odwiedzić któreś z klimatycznych miasteczek tej części wyspy , jak Castelsardo czy Bosa, wybrać się na któryś z bardzo widokowych cypli wysuniętych w morze jak słynne Stintino, czy Capo Caccia z Grotą Neptuna.
Sardynia  Południowo-Zachodnia
Teulada i Porto Pino, Calasetta
 
To nadmorskie miejscowości na południu Sardynii - na południowy zachód z Cagliari.  
Ta częsc sardynii pozostaje wciaz mało zagospodarowana turystycznie, stad jej niesamowity urok, naturalnośc, gościnność mieszkańców i ogromne piękno przyrody. Na wielu malutkich plażach-zatoczkach możecie wypoczywać bez tłumów tyrustow dookoła, nawet w szczycie sezonu.
Sardynia Południowa - Cagliari i okolice
Cagliari  (wymowa "Kaljari" z akcentem na pierwszą sylabę) - stolica wyspy, piękne,eleganckie, tchnące historią i pełne życia miasto. Najstarsza część miasta - Castello , wznosi się na wzgórzu i otoczone jest hiszpańskimi murami obronnymi ,
z rozmieszczonych na nich punktów widokowych rozpościerają się niesamowite widoki na wielką Zatokę Aniołów - Golfo d'Angeli. Jeśli traficie tu na początku maja, zobaczycie największy festyn folklorystyczny w tej części Europy - słynna Festa d'San Efisio.
bottom of page