DOMY ANTONELLO

i SANDRA w OROSEI

Położenie

Orosei nad Zatoką Orosei

Najbliższa plaża

30m i 200m

Najbliższy supermarket

2 km

500m

Najbliższy bar, knajpka
Możliwy pobyt bez auta

Tak ale na 80%

Tak

Możliwość transferu z lotniska

70 km

Odległość od lotniska
Odległość od portu promowego

75 km

Rodzaj obiektu

domy wolnostojące

Te 2 niedrogie, eleganckie domy znajdują się ok. godzinę drogi z portu promowego w Olbii lub z lotniska. Większy dom Antonello stoi zaraz przy plaży, drugi mniejszy Sandra 200 m od plaży. To północne krańce ogromnej Zatoki Orosei. Tak nazywa się zatoka, ale i miejscowość.

Orosei to spore sardyńskie miasteczko na wschodnim wybrzeżu, z ciekawymi tradycjami, folklorem, urokliwym starym miastem i dzielnicami nadmorskimi rozłożonymi przy pięknych plażach. Najbardziej z Ana z nich to bardzo długa piaszczysta Cala Liberotto, na południe od niej ciągną się krótsze zatoczki oddzielone skałkami, tam zdecydowanie ciekawiej na snorkeling.

Właśnie przy jednej z nich stoi dom Antonello. Niesamowity widok na morze, duży zadbany ogród, 2 apartamenty, w każdym 3 sypialnie, łazienka, obszerny salon z aneksem kuchennym, ogród, umeblowana weranda . Dom mieści 12 osób. Możecie wynająć tylko jeden apartament dla max 6 osób. Jedno mieszkanie jest na parterze, drugie na piętrze, są całkowicie niezależne, w każdym pełna prywatność, własna część ogrodu, niezależne wejście z zewnątrz. Z tarasu mieszkania na piętrze jest wspaniały widok na morze, ale i z dolnego mieszkania widać morze.  
Drugi dom Sandra stoi 200 m od następnej zatoczki, 500 m na południe od Antonello. Mieści 2 mieszkania , w każdym 2 sypialnie, salon z kuchnia, łazienka, taras lub weranda, ogród. Także tutaj każde w pełni niezalezne i zapewnia pełna prywatność.

Do centrum miasteczka Orosei 10 minut autem. Pieszo z  domu przede wszytki cudowna plaża – zatoczka z piaszczystym zejściem do morza , zamknięta skałkami z obu stron, właściwie macie tu prawie prywatną plażę pod domem. W obie strony ciągną się kolejne takie zatoczki. Woda  jest na sporej odległości od brzegu płytka, więc miejsce jest odpowiednie dla rodzin z maluchami.

W sezonie w Orosei i innych miasteczkach w okolicy organizowane są festyny, koncerty, imprezy kulturalne. Chętnie polecę wam także  sprawdzone miejsce na sardyńską ucztę na wsi, gdzie pokosztujecie prawdziwej lokalnej kuchni.

Pieszo z domu od 500 do 800 m kilka restauracji, pizzeria, bar. 10 minut autem z  domu rezerwat przyrodniczy Bidderosa, dzikie plaże nie tknięte ludzką działalnością od dziesiątek lat i szlaki spacerowe w lesie i na wydmach.

 

                                     Możecie wybrać się tam także na przejażdżkę kładem.

Z kilku portów turystycznych w okolicy możecie ( a właściwie musicie! )

popłynąć w rejs po Golfo di Orosei – Zatoce Orosei. Ponieważ właśnie nad

tą zatoka do morza „schodzą” najwyższe sardyńskie góry, pod ich klifami

powstały unikatowe, bajeczne plaże, na rejsie dopłyniecie właśnie do nich.

                                                                               

                                                                                Polecam wybrać się do tych bliższych kajakiem z Cala Gonone.

                                                                                Jeśli lubicie trekking czy dłuższe  panoramiczne spacery, w tej okolicy                                                                                  macie co robić – czekają na Was trasy w górach Gennargentu,                                                                                            stanowiska wspinaczkowe, widokowe trasy samochodowe, rowerowe

                                                                                i motorowe. Możecie pojeździć po górach jeepem lub przejść przez                                                                                      góry do tych pięknych ukrytych plaż, np. Cala Goloritze’ czy Cala                                                                                          Luna. Nie da  się do nich podjechać autem.

                                                 

 

 

Tutaj na blogu opis plaż i ciekawych miejsc w tej okolicy – ZATOKA OROSEI 

Przykład ceny:

– apartament z 3 sypialniami w domu Antonello - tydzień w czerwcu oraz we wrześniu ok. 750 euro + 50 sprzatanie + 25 euro od osoby ręczniki i pościel (można , jeśli jedziecie autem z Polski, przywieźć swoje )

- apartament z 2 sypialniami w willi Sandra -  tydzień w czerwcu oraz we wrześniu ok. 620 euro + 50 sprzatanie + 25 euro od osoby ręczniki i pościel (można , jeśli jedziecie autem z Polski, przywieźć swoje )

W cenie rezerwacji domu otrzymacie mailem mój przewodnik po najbliższej okolicy, wskazówki dojazdu, opisy plaż, współrzędne GPS, info o lokalnych targach, pomoc w  rezerwacji rejsu, sardyńskiej uczty czy w wynajęciu motorówki itd.

kład_bidderosa.jpg
IMG_2725.JPG

DOMEK ANTONELLO

apartament na parterze - 3 sypialnie, 2  małżeńskie i trzecia z 2 łóżkami pojedynczymi, salon, kuchnia, łazienka, weranda, ogród,

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/21

DOMEK ANTONELLO

apartament na piętrze  - 3 sypialnie, łazienka, salon, kuchnia, umeblowany taras z pełnym widokiem na morze,

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/14

DOMEK SANDRA

dom Sandra stoi 200 m od następnej zatoczki, 500 m na południe od Antonello. Mieści 2 mieszkania , w każdym 2 sypialnie, salon z kuchnia, łazienka, taras lub weranda, ogród.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/28