MIESZKANIE  U ZUZANNY

Wyspa La Maddalena

10 min. piszo

mnóstwo w okolicy 

40 km

5 min pieszo

mieszkanie 6 osobowe 

W centrum miasteczka, ok. 5 minut piechotą z portu i 10 minut piechotą od najbliższej plaży, czeka na Was 6 osobowe mieszkanie. Ok. 15 minut piechotą a kilka minut autem z centrum miasteczka ten sam właściciel ma natomiast do wynajęcia dom w pięknym ogrodzie w dużą werandą.

Mieszkanie jest klimatyzowane, prócz tego w każdym pomieszczeniu jest duży elektryczny wentylator pod sufitem.
Właścicielka mieszkania to utalentowana artystka - mieszkanie jest urządzone ze smakiem i nutką artystycznej kreatywności, z piękną ceramiką i innymi przedmiotami użytkowymi jej autorstwa. Właścicielka mówi po angielsku i mieszka w pobliżu.

WYSPA LA MADDALENA 
 Najbardziej wysunięta na północ z moich sardyńskich propozycji - wyspa La Maddalena - prawdziwy rarytas.
Jest to największa wyspa najpiękniejszego archipelagu Morza Śródziemnego - Arcipelago della Maddalena. Archipelag przylega do północno-zachodniego krańca Sardynii i składa się z 7 głównych wysp. To ulubione miejsce zapalonych żeglarzy, fanów nurkowania i podwodnego łowienia ryb, a także tych, którzy cenią sobie spokój i nieskażone środowisko. Na wyspie La Maddalena jest wiele przepięknych plaż!

Wyspa La Maddalena jest wyspą słynnych różowych piasków i błękitnych wód i miejscem idealnym dla wszystkich podróżników żeglarzy, którzy poszukują przede wszystkim odpoczynku. Miasto na wyspie nosi tę samą nazwę - La Maddalena.

Na wyspie mieszka ok. 10.000 mieszkańców. Ciekawostką jest fakt, że proboszczem jedynej na wyspie parafii jest Polak - ksiądz Andrzej (zawsze to raźniej wiedzieć, że mieszka tam na stałe rodak...). Największą atrakcją są Piazza Umberto I oraz via Garibaldi, ulica prowadząca do portu. Wieczorami w lipcu i sierpniu główna ulica miasteczka przemienia się w rozświetlony, pełen stoisk, muzyki i ludzi deptak Poniżej kilka zdjęć z miasteczka wykonanych przeze mnie w maju 2016

Na wyspę przypłyniemy promem z miejscowości Palau, promy kursują co pół godziny. Rejs trwa ok. pół godziny.
 Dumą miejscowych są przepiękne plaże, które co roku przyciągają licznych turystów, którzy czarterują tu jachty. Najbardziej znane plaże to Cala Francese i Bassa Trinita. Na wyspie znajduje się również rezerwat przyrody o tej samej nazwie: La Maddalena. W rezerwacie zobaczycie granitowe skały, które tu i ówdzie porastają krzewy mirtu.

W miasteczku jest punkt informacji turystycznej, gdzie otrzymacie mapę wyspy, archipelagu o mini-przewodniki. Jest także wypożyczalnia rowerów, skuterów i motorów, wypożyczenie roweru na jeden dzień kosztuje 10 euro.
     Wzdłuż wybrzeża, zatrzymując się przy plażach, kursuje mały autobus - tzw. "Navetta", rozkład jazdy otrzymacie w Biurze Informacji Turystycznej lub od właścicielki mieszkania. Lokalny autobus zawiezie Was także na sąsiednią wyspę Caprera.

Niemal całe wybrzeże dookoła wyspy to przepiękne plaże. W centralnej części wyspy jest punkt widokowy, z którego roztacza się niesamowity widok na cały Archipelag della Maddalena.

Parkingi przy plażach na wyspie są bezpłatne.
   W centrum wyspy znajduje się teren dawnej bazy marynarki wojennej,  która była używana w czasach zimnej wojny, stanowiła również bazę dla łodzi podwodnych.

Tutejsze święta to głównie uroczystości kościelne związane z katolickimi patronami i świętymi, prawie wszystkie mają charakter religijny. Jednym z nich są Zielone Świątki, obchodzone w maju w kościelne Św. Trójcy, oraz dzień Świętej Marii Magdaleny, która jest patronką wyspy, obchodzony w czerwcu.
         Większość pozostałych wysp archipelagu jest niezamieszkana lub zamieszkana sezonowo, dzięki czemu stanowią unikalny i niezniszczony ręką człowieka teren przyrodniczy.

Tu Wasze rodzinne wakacje będą mieściły się w cenie około 470 euro w czerwcu, czy tez 680 euro w lipcu na tydzień

GALERIA

Piszcie do mnie!    lub  tel. 508 437 923

W największym okienku formularza wpiszcie dodatkowo:

- jakimi informacjami mogę się z Wami podzielić

- czy chcecie wynająć auto

- czy chcecie podzielić pobyt np. na różne rejony wyspy

- jeśli jeszcze nie wiecie jak dotrzeć na Sardynię napiszcie skąd wyruszacie -

  doradzę, lub zajrzyjcie w zakładkę PRAKTYCZNE RADY

- sporty lub inne szczególne zainteresowania związane z Waszym wyjazdem

- wszystko inne co wydaje Wam się ważne a mnie ułatwi szybką i rzeczową    

  odpowiedź