top of page

REZYDENCJA W ALGHERO

 Z WIDOKIEM NA MORZE 

Położenie

Alghero

Najbliższa plaża

ok. - 100m

Najbliższy supermarket

500 m

100 m 

Najbliższy bar, knajpka
sardegna-alghero-residence-buganvillea-8
residence-buganvillea--15-f-12-original
residence-buganvillea-alghero-015
residence-buganvillea--15-f-7-original
buganvillea10
Living room 3
buganvillea8
buganvillea6
bef41c53_z
20372599
15693765
30
Możliwy pobyt bez auta

Tak

Tak

Możliwość transferu z lotniska

ok.  10 km

Odległość od lotniska
Odległość od portu promowego

ok.  36 km

Rodzaj obiektu

Rezydencja z basenem - kompleks mieszkań  2, 3,  pokojowych 

 Mieszkania klimatyzowane 2 pokojowe 6 osobowe oraz 3 pokojowe 8 osobowe, zaraz obok poprzedniej rezydencji jest kompleks mieszkań z widokiem na morze, również z basenem w cenie, także kilkadziesiąt metrów od plaży Lido di Alghero,  Również to miejsce jest dobre na pobyt bez auta. Na piechotę - 10-12 minut spacerem piękna Starówka, lokale, bary, lodziarnie, sklepy, co wieczór pobliskie Stare Miasto wypełnia się gwarem i muzyką, pięknie spaceruje się na wysokich bastionach i wąskimi uliczkami wśród kilkusetletnich zabytkowych kamieniczek, w pobliżu port turystyczny, muzea, przystanki autobusowe, dworzec kolejowy, wypożyczalnie sprzętu wodnego, rowerów, skuterów, aut. w Pobliżu przejeżdża BEACHBUS, który zawiezie Was na 7 różnych plaż w okolicy.  Dojedziecie tu z lotniska autobusem za 1 euro. W 2 piętrowym budynku są mieszkania 2 oraz 3 pokojowe, wszystkie z tarasami z widokiem na morze. Wszystkie mieszkania mają wyposażony aneks kuchenny, lodówkę, kuchnię do gotowania z 4 palnikami. W rezydencji prywatny parking, przechowalnia bagażu, pralnia automatyczna na żetony. Na parterze w budynku z recepcja jest pizzeria i bar.

Alghero - jedno z największych miast na wyspie, nazywane często małą Barceloną z powodu widocznych w zabudowie i kulturze ogromnych wpływów hiszpańskich w czasach, kiedy Sardynią władali Aragończycy. Do Alghero dotrzecie z wielu miast Europy ( w Polsce z Warszawy i Katowic) na nowoczesne lotnisko aeroporto Alghero-Fertilia a do pobliskiego Porto Torres przypłyniecie promem np. z Genui. Nazwa miasta pochodzi od słowa alghe – algi, ale niech Was to nie zraża, po pierwsze, wodorosty, głównie posejdonia, które bywają na plażach w tym rejonie są znakiem najwyższej czystości ekologicznej wód, po drugie, w sezonie plaże są z nich regularnie czyszczone. Citta Vecchia di Alghero czyli Stare Miasto leży w bardzo starej ufortyfikowanej dzielnicy, nie jest wielkie i można odwiedzić najważniejsze miejsca w jedno popołudnie. Jednak dla osób zainteresowanych historią, architekturą a także lubiących poznawać lokalne smaczki kulturalne i kulinarne, w mieście wystarczy atrakcji na wiele dni zwiedzania. Godzinami można po nim błądzić krętymi uliczkami, przysiadając na małych ślicznych placykach i dużych gwarnych placach, spacerując na wysokich murach obronnych bastioni podziwiać szczególnie piękny stąd zachód słońca nad morzem. Dookoła Starego Miasta wzdłuż murów obronnych stoją dumnie Le Torre , wieże obronne Torre dello Sperone, Torre San Giacomo, Torre di Sant’Erasmo i kilka innych. Po mieście możecie przejechać się Trenino Catalano czyli katalońską ciuchcią lub uroczą dorożką. Warto odwiedzić główną świątynię miasta katedrę Cattedrale di Santa Maria z XIV wieku oraz pospacerować przy porcie jachtowym, który jest zaraz przy Starym Mieście, a tuz za nim zaczyna się główna miejska plaża Lido di Alghero.

Mnóstwo ścieżek rowerowych i nadających się na rowerowe przygody dróg gruntowych w okolicy, to dla pasjonatów kolarstwa możliwość uprawiania ukochanego sportu w niezwykle ciekawym przyrodniczo i widokowo terenie, np. w rezerwacie w Parco Naturale Regionale di Porto Conte. Mieszkając w Alghero lub okolicy miasta możecie w wiele pięknych miejsc dojechać na rowerze lub skuterze, a wypożyczalni tego sprzętu jest wiele.

PLAŻE

Lido di Alghero – nazywana także Lido di San Giovanni, główna miejska plaża Alghero, piaszczysta i długa na 3 km, piaszczysta, zaczyna się zaraz za portem jachtowym, który niemal przylega do Starego Miasta i jego wysokich murów obronnych, świetna dla osób, które spędzają wakacje w mieście bez samochodu. Wzdłuż plaży biegnie ulica i deptak spacerowy Via Lido, przy niej bary, lodziarnie, restauracje, sklepy i często rozmieszczone przystanki autobusowe.

Spiaggia delle Bombarde  - jedna z najsłynniejszych plaż na terenie miasta Alghero, często odwiedzana przez młodzież , wśród plażowiczów zdarzają się tutaj słynne osobistości. Woda bardzo krystaliczna i błękitno-szmaragdowa i jaśniutki drobny piasek. Można na niej uprawiać windsurfing, snorkeling, świetna także dla rodzin z małymi dziećmi, w sezonie dość zatłoczona. Znajduje się na północ od centrum miasta, jeszcze za dzielnicą Fertilia, dojeżdżają tu autobusy miejskie.

Spiaggia della Speranza – czyli „plaża nadziei”, na południe z Alghero przy drodze panoramicznej Alghero-Bosa, plaża z białym piaskiem i pieknym szmaragdem krystalicznej wody, świetna dla uprawiających windsurfing i kitesurfng, często wieją tu intensywne wiatry.

Spiaggia di Maria Pia – na północ z centrum miasta, zaraz za główna miejską długa plażą Lido di Alghero, również ta jest długa, piaszczysta, ale otoczona śródziemnomorską makią i lasem sosnowym, piasek drobny, miękki i biały a woda krystaliczna i szmaragdowa, na plaży centrum sportów wodnych, bar i pizzeria, na tyłach duże parkingi , dojeżdżają to autobusy miejskie.

Mieszkania 2 pokojowe 6 osobowe

mają  sypialnię małżeńską, obszerny salon z aneksem kuchennym, rozkładaną kanapą 2 osobową oraz łózkiem piętrowym,, łazienkę z prysznicem,  balkon z e stołem i krzesłami. Wszystkie mają klimatyzację, wi-fi, TV sat. w cenie.

Przykładowy koszt pobytu w lipcu - 925 euro/tydzień.

Mieszkania 3 pokojowe 8 osobowe

mają 2 sypialnię 2  osobowe, salon z aneksem kuchennym i rozkładaną kanapą 2 osobową oraz łóżkiem  piętrowym, łazienkę z prysznicem,  balkon ze stołem i krzesłami. Wszystkie mają klimatyzację, wi-fi , TV sat.,w cenie.

Przykładowy koszt pobytu w lipcu - 1200 euro/tydzień.

GALERIA

Bosa
BEACH_BUS_-_tani_i_porsty_dojazd_do_wielu_plaż
na_Starym_MIeście_w_Alghero_nocą
w grocie Neptuna
port turystyczny w Alghero
koło_portu_w_Alghero
na rejscie pod Capo Caccia
plaża_Le_Bombarde
lungomare_-_deptak_wzdłuz_wybrzeża
Deptak Lungomare Dante
via Palomba
IMG_1960
IMG_1982
IMG_1961
IMG_1950
IMG_1958
IMG_1957
IMG_1959
14911498
3166775_orig
IMG_1972
20150710_101919
bottom of page