top of page

MIESZKANIE U POLKI MARTY

W IGLESIAS

Położenie

Sardynia południowo - zachodnia

Najbliższa plaża

11 km

Najbliższy supermarket

300 m 

200 m

Najbliższy bar, knajpka
Transfer z lotniska

TAK

Raczej nie

Możliwy pobyt bez auta

50 km

Odległość od lotniska
Odległość od portu promowego

58 km

Rodzaj obiektu

mieszkanie 8 - 9  osobowe, 4 pokojowe,

Iglesias to pełne uroku i zabytków średniowieczne miasteczko założone w XIII wieku,  na południowym zachodzie Sardynii. Z centrum miejscowości ok. 11-13 km od morza. Ten rejon to gratka dla pasjonatów postindustrialnych klimatów i łowców bardzo oryginalnych fotograficznych łupów. Dookoła stare kopalnie, bardzo dzikie plaże, góry ze szlakami trekkingowymi, morskie groty, stare stanowiska strzelnicze z II wojny światowej, jaskinie, stanowiska wspinaczkowe, trasy panoramiczne. To tutaj sterczy z morza ogromna skała Pan di Zucchero - druga taka co do wielkości na świecie.

W samym miasteczku Iglesias, wśród urokliwych wąskich włoskich uliczek ma świeżo wyremontowane u urządzone ze smakiem duże mieszkanie nasza rodaczka Marta. Tutaj poznacie prawdziwą Sardynię, z dala od modnych kurortów. 

Mieszkanie ma niesamowity taras na dachu, posiada 4 sypialnie w tym jedna z dwoma małymi balkonikami wychodzącymi na deptak , przestronna kuchnia, jadalnia, łazienka. J est 8 miejsc noclegowych, a w jednym pokoju z łóżkiem jest jeszcze sofa rozkładana na którą może wejść 9 osoba.W pobliżu parking bezpłatny oraz płatny. Na tej samej ulicy mini market, piekarnia, warzywniak, sklep z pamiątkami, bary i dużo więcej! W okolicy wiele małych , sardyńskich do szpiku kości miasteczek, gdzie rdzenna kultura wyspiarzy pozostała wciąż autentyczna, nie przerobiona " pod turystę". Marta i jej mąż mają motorówkę i istnieje możliwość rejsów z nimi. Marta i jej mąż kochają także góry , trekking i wspinaczkę i chętnie doradzą w tej kwestii lub zabiorą ze sobą na szlak. Doradzą, jakie miejsca w okolicy koniecznie zobaczyć. Ceny wynajmu mieszkania przystępne, podawane przez gospodarzy przy konkretnym zapytaniu.

Najbliższe piękne plaże i ciekawe miejsca - plaża Masua, port starej kopalni Porto Flavia do zwiedzania,  plaża Cala Domestica, wyspy Sant Antioco oraz San Pietro, miasteczko i port Portoscuso, wygodny di Piscinas, kopalnia Montevecchio, płaskowyż z dzikimi końmi Giara di Gesturi, półwysep Sinis, baseny naturalne Arco dei Baci...

GALERIA

bottom of page