top of page

U ALEKSANDRA

W CASTELSARDO

Położenie

CASTELSARDO

Najbliższa plaża

20 - 30 m

Najbliższy supermarket

30 m

kilka w odległości 30 m piechotą

Najbliższy bar, knajpka
760198_l
castelsardo-resort-village
760197_l
760195_l
760190_l
760162_l
760181_l
760187_l
760167_l
22
11
sogno rena pic 0080 copia
IMG-20160404-WA0016
DSC_0131
10 — kopia
Możliwy pobyt bez auta

Tak

TAK

Możliwość transferu z lotniska

59 km, 

Odległość od lotniska
Odległość od portu promowego

36 km, (Porto Torres) 

Rodzaj obiektu

mieszkania 4 osobowe, 2 pokojowe,

z widokiem na morze

Na północnym wybrzeżu Sardynii, 59 km z lotniska w Alghero i 110 km z lotniska i portu promowego w Olbii leży słynne nadmorskie miasteczko Castelsardo. Zdjęcie charakterystycznego trachitowego wzgórza zaraz nad brzegiem morza oblepionego klimatycznymi starymi kamieniczkami zobaczycie w każdym przewodniku po Sardynii i na wielu widokówkach. Castelsardo leży w centralnej części pięknej Zatoki Asinara, słynącej z długich piaszczystych plaż, kryształowej błękitnej wody, bliskości takich znanych turystycznie miejsc jak Stintino, Wyspa Isola Asinara, to tutaj wznosi się słynna Skała Słonia Rocciadell’Elefante, wielka skała w kształcie słonia stojąca przy krętej drodze na południe od miasteczka. Castelsardo to jedno z najbardziej urokliwych nadmorskich miasteczek północnej Sardynii. W miasteczku jest wiele sklepików z rękodziełem, pamiątkami, dziełami sztuki sardyńskiej i wciąż działających małych warsztatów rzemieślniczych, szczególnie związanych z wikliniarstwem.

Na uliczkach miasteczka wciąż można zobaczyć wikliniarki przy pracy, jest tu także największe na Sardynii Muzeum Wikliniarstwa. W okolicy wiele pieknych plaz, min. - bardzo długa plaża  Platamona Lido, słynna bajeczna plaża La Pelosa w Stintino, Cantareddi – mała dzika zatoczka, Spiaggia di Santo Cuore, duża z ujściem rzeki Spiaggia di San Pietro a Mare i wiele innych. O wszystkim , co warto zobaczyć i przeżyć przeczytacie w moim przewodniku, który dostaniecie po rezerwacji.

2 km od miasteczka na południe od miasteczka Castelsardo ciągnie się  długa , piękna plaża Lu Bagnu. Przy niej dzielnica nadmorska miasteczka , a w niej stojący przy plaży budynek z 2 mieszkaniami 2 pokojowymi wakacyjnymi, właściciel to sympatyczny Aleksander, który przyjechał tu kiedyś, zakochał się w tej miejscowości i choć mieszka na stale na włoskim bucie, bardzo dba o mieszkania, a gośćmi w jego imieniu opiekuje się sympatyczna i dyspozycyjna miejscowa, pani Luana. Budynek stoi w pierwszym rzędzie budynków przy plaży, wchodzi się do niego z przeciwnej strony, na jego tyłach jest pas zieleni , poczym teren opada w dół i zaczyna się plaża, z domu to 20-30 m. Oba mieszkania są  obok siebie, na piętrze, każde składa się z sypialni małżeńskiej, salonu z rozkładaną 2 osobową kanapą, bardzo dobrze wyposażonej kuchni, łazienki i zadaszonej, umeblowanej werandy. Siedząc na werandzie słyszy się szum morza!  Mieszkania są przepięknie i pieczołowicie urządzone, meble zostały wykonane przez miejscowego stolarza na wymiar, w łazienkach oryginalna sardyńska ceramika, w mieszkaniu jest TV 32 cale, wi-fi, włoski ekspres do kawy, pralka, zmywarka, sejf.

Na prośbę gości w  mieszkaniu może stać łóżeczko dziecięce i krzesełko do karmienia, a nawet wózek spacerowy. Jest bezpieczne miejsce parkingowe. W cenie są , prócz ręczników łazienkowych i pościeli, także ręczniki na plażę , 2 leżaki i parasol plażowy, są także paletki i inne gry na plażę. To dobre miejsce na pobyt bez auta, właściciel zorganizuje dla swoich gości transfer z lotniska w Alghero oraz w Olbii, na  miejscu na piechotą z  domu supermarket, bary i knajpki ( ok. 30 m.),  Dłuższy około 20 minutowy pacer zaprowadzi was do serca miasteczka Castelsardo, tam więcej knajpek, sklepów i lokali.

Mieszkanie nr 1
sypialnia małżeńska, salon z aneksem kuchennym, jadalnią i rozkładaną kanapą, umeblowany balkon, łazienka. Mieszkanie może być pięcioosobowe jeśli podróżuje z Wami małe dziecko.
Na prośbę gości w  mieszkaniu może stać łóżeczko dziecięce i krzesełko do karmienia, a nawet wózek spacerowy. 

Przykładowy koszt pobytu w czerwcu 600 euro, w lipcu - 925 euro/tydzień.

Mieszkanie nr 2
sypialnia małżeńska, salon z aneksem kuchennym, jadalnią i rozkładaną kanapą, umeblowany balkon, łazienka. Mieszkanie znajduje się obok mieszkania nr 1 na pierwszym piętrze.

GALERIA

bottom of page